O nás

Mateřská škola Křejpského 1503 je umístěna v klidné slepé ulici uprostřed sídliště Jižní Město. Byla slavnostně otevřena 3.9. 1979. V prvních pěti letech bylo ve čtyřech třídách zapsáno 140 až 150 dětí, počet se postupně snižoval a tak se 1.7. 1997 mateřská škola stala součástí ZŠ Křejpského, do jednoho oddělení se nastěhovala 1. třída, další rok pak klub Benjamín.

Od 1.1.2000 se sloučila s MŠ Chomutovická a stala se tak samostatným právním subjektem. Od roku 2000 také probíhala celková rekonstrukce budovy - školka dostala nový růžový kabátek - zateplení, výměna oken, oprava střechy, ale i rekonstrukce kuchyně a sociálního zařízení dětí.

Ale dost historie,3.9.2007 bylo otevřeno 5.oddělení mateřské školy, v současné době máme zapsáno v 5 odděleních 140 dětí, kterým se snažíme vytvořit krásné a podnětné prostředí. Školka má v logu sluníčko, které nás provází celým rokem a tak i třídy jsou barevně odlišené. Berušky- podzimně oranžové, Medvědi mají zimní modrou, Koťata jarní zelenou a Motýlci mají letní - žlutou. A nové Rybičky v sobě propojují vodu i pevninu.

Prostorové uspořádání na rozčlenění nábytkem na hrací koutky poskytuje dětem soukromí i prostor pro hru, pro skupinovou i individuální práci. Děti mají k dispozici množství hraček i pomůcek. Školka má krásnou zahradu plnou zeleně, děti se mohou vydovádět na pískovištích, houpačkách, klouzačce, či lezecké stěně.

Děti se starají i o bylinkovou zahrádku, květinové záhonky a každá třída má i svůj záhon, kde pěstuje zeleninu, bylinky, okrasné dýně, slunečnice.....

Školní vzdělávací program Cestičky ke sluníčku seznamuje děti se světem kolem nás v průběhu celého roku i s tradicemi a zvyky. Děti jsou vedeny k vlastní aktivitě a experimentování, k hledání vlastní cesty, učí se spolupráci, odpovědnosti, samostatnosti. Podporujeme u nich zdravé životní návyky a postoje, potřebu poznávat a schopnost vzdělávat se. Více se dozvíte na stránce co děláme celý rok.

V rámci výchovně- vzdělávacího programu organizujeme kroužek atletiky a plavání ,  máme rozšřenou logopedickou péči, připravujeme děti na vstup do ZŠ. Pokud chcete vědět víc, klikněte na stránku kroužky.

Každý měsíc je ve školce divadlo, koncerty. Pořádáme také společné akce dětí v MŠ - zamykání zahrady, karneval, besídky, sněhuláčí rojení a další, ale i společné akce s rodiči - pálení čarodějnic, nebo táboráky na školní zahradě. Více se dozvíte na stránce - na co se těšíme. Pro veřejnost pořádáme burzy oblečení a tradiční vánoční výstavu.

Našim přáním je, aby děti v naší školce byly spokojené, aby jejich první zkušenost mimo rodinu byla pozitivní a motivující.