VLAKEM, LODÍ, LETADLEM,

POZNÁVÁME NAŠI ZEM

V letošním školním roce nás, ve třídě MOTÝLKŮ, překvapil LEV!   Přesněji řečeno malý, plyšový lvíček - PEPÍČEK.

Lvíček Pepíček potkal v létě kocourka Mikeše, kterého všichni dobře známe, a který byl celý loňský rok v naší třídě…Pepíčkovi se moc líbilo Mikešovo vyprávění o tom, jak přiblížil dětem život na vsi v Hrusicích, kdysi dávno, ještě za dob našich praprababiček. Pepíčka hned napadlo, že jeho prapraděda, byl velmi důležitý lev, který se pro svou statečnost, sílu a odvahu, dostal až do státního znaku naší vlasti. No, a právě proto nám chce nejen o svém prapradědečkovi vyprávět.

·      CO VÍME o zemi, ve které žijeme?

·      CO SI PŘEDSTAVÍME, když se řekne „DOMOV?“

·      CO ZNAMENÁ „SRDCE EVROPY?“ – víme, čemu se tak říká?

·      CO JSOU TO STÁTNÍ SYMBOLY A ZNAKY?

·      KTERÝ je, ten náš, „NÁRODNÍ STROM?“

·      JAKÁ JSOU česká „NEJ“ a české „SPECIALITY?“

·      ZNÁME české HRADY a ZÁMKY?

·      VÍME, která česká JMÉNA a PŘÍJMENÍ jsou ta nejčastější?

To všechno a ještě mnoho dalšího se dozvíme při společné cestě po čtrnácti krajích naší ČESKÉ REPUBLIKY a „podíváme se“ i k nejbližším sousedům - na Slovensko - do slovenské mateřské školy…

Pojďme se tedy společně vydat po cestách a cestičkách poznání,

a o té naší krásné zemi si povídat J

Na cestu s vámi se těší lvíček Pepíček,