Ahoj Motýlci

Pepíček všem dětem moc děkuje za krásné obrázky "Pepíčka."
Na oplátku zase vám všem posílá nějaké obrázky ze školky...a ptá se, jestlipak si vzpomenete, co který obrázek znamená, a co jsme společně dělali?
Zkuste si vše zopakovat a říci, co se vám nejvíce líbilo...a to můžete Pepíčkovi, ale i nám paní učitelkám nakreslit
Zase si společně všechny obrázky  prohlédneme.
Mějte se krásně...

Váš Pepíček a Dana a Dana 


Ahoj všichni z Motýlků...


Moc děkuji za krásné čarodějnice. Povedly se vám a moc mě potěšily... 

Dlouho jsme se neviděli, a tak mě něco napadlo... moc si přeji obrázek, na kterém bych byl já...
Tak jestli budete chtít, vzpomeňte si, jak vypadám...a schválně, kolik "Pepíčků" nakonec uvidím!

Těším se na všechny, mějte se hezky a dávejte na sebe pozor.

Váš lvíček Pepíček 


Ahoj Motýlci  

Další týden uběhl jako voda, a za chvíli tady bude nový měsíc-KVĚTEN...

Ale nejdříve nastane poslední dubnová noc, a ta je kouzelná. Také se jí říká Filipojakubská noc. Určitě si o tom budete doma povídat. Večer se na kopci slétají čarodějnice, a ta nejmenší z nich -Malá čarodějnice (znáte ji?) musí složit zkoušku z kouzel a čar... Jestli si i vy budete chtít vyzkoušet nějaké kouzlo, tak vám jedno prozradím. Potřebujete syrové vajíčko a sklenici s octem. Do sklenice vajíčko ponoříte, necháte celý den a noc, nezapomenete na kouzelné zaklínadlo, a potom uvidíte, co se s vajíčkem stane. A jestli se vám bude chtít, tak mi  nakreslete nebo vyrobte nějakou čarodějnici a pošlete její fotku. Moc rád si je všechny prohlédnu.

Mějte se hezky a svátek si užijte...

Váš Pepíček

 

 


Ahoj Motýlci,

vzpomínáte si, jak se ve školce díváme do kalendáře a hledáme jméno toho, kdo má v týdnu svátek? Tak si představte, že ve středu 22.dubna má svátek celá naše planeta Země. Jestlipak víte, jak vypadá?

Co bychom jí tak mohli popřát? Z čeho by asi měla radost? Co jí můžeme my - lidé dát? A co by se jí asi líbilo nebo naopak nelíbilo? Jestlipak na to přijdete...poproste dospěláky a o Zemi si povídejte, prohlédněte si knihy, encyklopedie nebo časopisy. Jestli se vám bude chtít, můžete Zemi vytvořit přání...

Na všechny nápady, obrázky, fotky a výrobky se moc těším...

Mějte se krásně a brzy si zase budeme povídat...

Váš Pepíček

 


 

Ahoj Motýlci,

tak už je po Velikonocích a já jsem rád, že jsem mohl na fotkách vidět, jak jste si je všichni hezky užili. Ptáčci si štěbetají, že je JARO, a všude kolem začínají růst kytičky. Tak mě napadlo, že byste mohli nějakou jarní kytičku vytvořit, vystřihnout, poskládat apod. Pokud se Vám bude chtít, budu se těšit na obrázky a fotky. Mějte se moc hezky, vzpomínám na vás a posílám na dálku pusu...

 

Váš lvíček Pepíček 

 


 

 Ahoj Motýlci, 

tak jsem Vám poslal fotku ze školky, abyste také viděli, jakou mám roušku já a můj malý kamarád. Také jsem viděl paní učitelky a napadlo mě, že roušky jsou vlastně různé. Víte co, nakreslete nebo namalujte mi nějakou veselou roušku, kterou byste si přáli a která by se vám nejvíce líbila. 

Až se zase sejdeme spolu ve školce, všechny obrázky si vystavíme a prohlédneme.

Mějte se moc hezky a opatrujte se.

 

Váš Pepíček 


 

Ahoj Motýlci 

Posílám vám všem pozdrav ze školky. Protože tady nemůžete teď být se mnou,tak já si povídám se svými zvířecími kamarády. Na naší mapě ČR jsem jim teď ukázal, že za chvíli opustime Karlovarský kraj, ale než se tak stane, mám pro vás všechny jeden úkol. Pramen Mattoni, je nejznámější lázeňský pramen v Karlovarském kraji. Šikovní lidé ho stačí do lahví,a pak se dostane až do obchodů, kde si můžeme Mattonku koupit. Zkuste si s  rodiči  povidat o lázních a léčivých  pramenech,  nějakou Mattonku ochutnat, zjistit, jaké má různé  příchutě, a až ochutnáte,nakreslete nebo namalujte mi obrázek "Mattoni"

Všechny obrázky schovejte, až přijdete do školky,budeme si je společně prohlížet.

 

Ahoj, mějte se moc hezky, váš lvíček Pepíček