Vítáme vás u Medvídků.

Hanička, Věra a Renata

MOTTO: „Vstoupí-li branou srdce láska, smích a pohoda, jde o dobrý začátek. A dobrý začátek vede i k dobrým činům.“

Ahoj bledé tváře, jmenuji se Vinnetou a už šestkrát viděly mé oči kvést prérijní trávu.

Na jaře jsem s některými vašimi dětmi strávil překrásný týden na škole v přírodě v divoké přírodě u Protržené přehrady.

Vyprávěl jsem svojí kamarádce Wikošce o společných hrách, sportování, zpívání u totemu rodu Moberykome, poznávání přírody a kamarádství. Moc mi to záviděla a chtěla taky poznat děti z  Medvědů a tak jsem ji za nimi poslal.

A tak až nastane třetí den v týdnu, šestý v měsíci září a slunce na nebi se dostane do pozice desáté hodiny se  vaše děti promění v indiánský kmen Medvědi a budou společně s Wikoškou putovat indiánskou stezkou.

Indián byl velký prorok života v přírodě,  ukážeme si jak žít v přírodě, chránit jí, radovat se z jejích krás a vyhnout se nebezpečí. Byl mistrem lesní moudrosti, a tak budeme poznávat přírodu, naučíme se využít svou sílu, obratnost, odvahu. Indián hlásal povinnost ctít a zdokonalovat své tělo, i my se o to budeme snažit. A stejně jako Indiáni budeme hledat krásu kolem sebe, budeme zpívat, tvořit, číst, udržovat naše krásné tradice a zvyky a přátelství.

Bledé tváře, já i Wikoška to vše chystáme pro děti jako překvapení. Ten z vás, který prozradí toto tajemství, bude přivázán k mučednickému kůlu.

Howgh Vinnetou